Wartość opałowa


Wartość opałowa paliw stałych

Kod programu - wersja testowana pod Ubuntu, wymaga biblioteki PyQt4

Wersja pod windowsa, testowana pod XP i 7

W tej części przedstawiam program wykorzystujący trzy popularne wzory do obliczeń wartości opałowej dla paliw stałych. Jako współtwórca artykułu wzory te opisałem w wikipedii na stronie: wartość opałowa. Oczywiście wzory te można wprowadzić do arkusza kalkulacyjnego (Oenoffice, Exet itp.) jednak lepiej korzystać już ze sprawdzonego programu z wygodnym interfejsem graficznym. Chroni to przed drobnymi pomyłkami, w stylu wstawienia w nie tym miejscu przecinka. Jeśli posiadasz inne wzory lub Masz uwagi, najlepiej co do wzorów - ewentualnie interfejsu, zapraszam do współpracy (email w programie). Zamierzam stworzyć osobny program do obliczeń wartości opałowej z ciepła spalania. Poniżej zrzut z programu.


Wartość opałowa gazów

Kod programu - wersja testowana pod Ubuntu, wymaga biblioteki PyQt4

Wersja pod windowsa, testowana pod XP i 7

Wersja programu dla gazów. W przyszłości programy zostaną połączone a rodzaj paliwa wybierany zostanie przez zakładkę. Ta wersja już jest przygotowana by połączyć ją z częścią dla paliw stałych.


Wartość opałowa paliwa stałego i gazu w jednym programie

Programy zostały już połączone - poniżej kod programu. Konieczne są drobne poprawki graficzne i kompilacja exe-ka pod windowsa. Jeśli ktoś ma zainstalowanego pythona i QT4 pod windowsem to poniższa wersja też się uruchomi.

kod programu - testowany pod Ubuntu